r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft wprowadza opłaty za mobilny Messenger

Strona główna Aktualności

Wielkie zdziwienie spotkało niektórych użytkowników Windows Live Mobile Messenger, wersji komunikatora Microsoftu przeznaczonej na urządzenia przenośne, gdy logując się do usługi zobaczyli oni komunikat o rozpoczęciu 30-dniowego bezpłatnego okresu testowego. Wkrótce okazało się, że Microsoft przymierza się do pobierania opłat za korzystanie z tej wersji Messengera od użytkowników palmtopów i komórek. Opłaty mają być wnoszone za pośrednictwem wiadomości Premium SMS.

Microsoft poproszony o oficjalną wypowiedź poinformował, że póki co konieczność wnoszenia opłat obejmuje jedynie komunikatory działające na systemie Nokia S60 - sukcesywnie w kolejnych krajach wprowadzane będą opłaty subskrypcyjne. Dokładny koszt użytkowania usługi nie jest jeszcze znany, ale ma wynosić około 2 euro na miesiąc. W chwili obecnej nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy Microsoft zdecyduje się obciążyć także użytkowników korzystających z platformy Windows Mobile. Rozważamy taką możliwość w przyszłości - mówi Matt Champagne, dyrektor Windows Live Mobile Services.

Cała sprawa nie dotyczy w tej chwili komunikatorów firm trzecich, które także umożliwiają dostęp do sieci Messengera. Niemniej w sytuacji, gdy Microsoft wciąż musi ostro walczyć o udział w rynku komunikatorów, a także biorąc pod uwagę fakt zawarcia niedawno współpracy na tym polu z Nokią, plany wprowadzenia opłat za używanie Windows Live Mobile Messenger wydają się bardzo dziwne.

Warto też zauważyć, że mobilne usługi Windows Live (w tym Messenger) są częścią systemu Windows Mobile 6, a za system wszyscy posiadacze PocketPC i smartfonów także muszą zapłacić. Jeśli Microsoft zdecyduje się na wprowadzenie opłat dla tych użytkowników, będą oni musieli zapłacić podwójnie - najpierw za system, a później za wbudowane w niego usługi. Z pewnością będzie miało to negatywny wpływ na ilość użytkowników, a i ci, którzy zdecydują się dalej korzystać z mobilnego Messengera będą mniej zadowoleni. Pozostaje więc czekać na dalszy bieg sprawy z nadzieją, że oficjalne warunki nie będą aż tak surowe...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.