Microsoft wspiera Polską Akcję Humanitarną

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował o wsparciu Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH), przeznaczając na ten cel oprogramowanie o łącznej wartości 300 tys. złotych.

Grant dla PAH został przyznany w ramach programu wsparcia technologicznego dla organizacji pozarządowych. Firma stara się w ten sposób pomagać organizacjom III sektora, zapewniając im dostęp do najnowszych technologii. W ramach programu "Microsoft dla non-profit", firma bezpłatnie oferuje swoje produkty organizacjom o charakterze niekomercyjnym działającym na rzecz dobra publicznego. Od momentu uruchomienia programu we wrześniu 2006 roku skorzystało z niego blisko 400 organizacji, a wartość przekazanego przez Microsoft oprogramowania przekroczyła już 5 milionów złotych.

Warto przy tym jednocześnie zauważyć, iż przyznany grant nie jest pierwszą formą pomocy dla PAH ze strony korporacji. Wcześniej bowiem firma przekazała na rzecz Fundacji oprogramowanie o wartości 60 tys. złotych oraz współfinansowała powstanie filmu dokumentalnego o działalności organizacji, jaki powstał z okazji jubileusz jej 10-lecia.

© dobreprogramy