r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft wspiera Xen

Strona główna Aktualności

Wszystko wskazuje na to, że korporacja z Redmond pomału odchodzi od polityki walki z Linuksem na rzecz ograniczonej współpracy w niektórych aspektach.

Xen to narzędzie pozwalające, podobnie jak VMware i Microsoft Virtual PC, na uruchamianie pod Linuksem innych systemów operacyjnych. Microsoft właśnie ogłosił rozpoczęcie współpracy z rozwijającą to narzędzie firmą XenSource. Głównym celem obu firm ma być lepsze dopracowanie i zgranie obu produktów, Microsoft chce, aby jego narzędzie do wirtualizacji bez problemów uruchamiało zgodne z Xen dystrybucje Linuksa.

Jeff Price z grupy Windows Server powiedział, że w planach jest zbudowanie "mostu" pomiędzy obiema aplikacjami. Xen ma bowiem tą wadę, że w przeciwieństwie do VMware lub Virtual PC, uruchamiany pod nim system operacyjny musi być specjalnie dostosowany. Funkcje w nowych procesorach firmy AMD i Intel pozwalają jednak na uruchamianie w Xen niezmodyfikowanego Windows.

Współpraca z pewnością przyniesie także korzyści dla Microsoftu, który pracuje właśnie nad nowym narzędziem do wirtualizacji o kodowej nazwie Viridian, które ma być zaprezentowane wraz z wydaniem systemu Longhorn Server

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.