Microsoft wybiera polską Aplikację Roku 2005

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Microsoft ogłasza konkurs na Aplikację Roku 2005. Impreza adresowana jest do wszystkich przedsiębiorstw, które tworzą oprogramowanie na platformie Microsoft. Rozwiązania oceni komisja składająca się z ekspertów w zakresie informatyki z polskich uczelni technicznych. Swoje głosy w Internecie oddadzą również Klienci oraz Partnerzy uczestników. Producenci najlepszych aplikacji pojadą na Targi Technologiczne Microsoft w Amsterdamie.

Konkurs ma na celu znalezienie i wyróżnienie polskich rozwiązań, które wykorzystują nowe technologie oraz charakteryzują się wysoką jakością i bezpieczeństwem użytkowania. Aplikacje, pod kątem innowacyjności pomysłu, jakości wykonania oraz ergonomii i bezpieczeństwa, ocenią eksperci z polskich uczelni technicznych. Jednocześnie, za pośrednictwem Internetu, na najlepszy program będą mogli głosować Klienci, Partnerzy oraz wszystkie inne osoby zainteresowane konkursem. O zwycięstwie zadecyduje suma punktów przyznanych przez komisję oraz internautów. Oprócz głównego tytułu - Aplikacja Roku 2005 - przyznane zostaną również cztery wyróżnienia w kategoriach aplikacji opartych na platformach: Windows XP, .NET, Office i SQL 2000 oraz "nagroda publiczności" dla programu uznanego za najlepszy przez internautów.

Konkurs Aplikacja Roku 2005 rozpocznie się 1 października 2004 i potrwa do kwietnia 2005 roku. Zgłoszenia wraz z programem instalacyjnym swojej aplikacji oraz wymaganymi dokumentami można nadsyłać od 1 października 2004 do 15 marca 2005 roku. Głosowanie na najlepszą aplikację w Internecie odbędzie się między 15 a 31 marca 2005 roku. Głosy jury oraz internatów zostaną zsumowane.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas oficjalnej Gali, w kwietniu 2005 roku. Zwycięzcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojego rozwiązania zebranym gościom, a w nagrodę pojadą do Amsterdamu na targi Technologiczne Microsoft Teched, które odbędą się na przełomie maja i czerwca 2005 roku.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na stronie informacyjnej.

© dobreprogramy
s