Microsoft wyciąga wnioski z Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Mike Nash, corporate vice-president działu Windows Product Management w firmie Microsoft w niedawnej rozmowie z bloggerami i dziennikarzami stwierdził, że korporacja jest świadoma wszystkich problemów z wypuszczonym przed rokiem systemem Windows Vista i wyciągnie z nich odpowiednie wnioski podczas tworzenia nowego Windows 7.

Nash nie przepraszał za decyzje, które zespół podjął przy okazji Visty - na przykład za włączenie funkcji User Account Control czy zmianę architektury zabezpieczeń. Według niego, są to rzeczy, które po prostu trzeba było wprowadzić. Mówił on natomiast, że w przyszłości trzeba minimalizować zmiany w architekturze systemu, a przede wszystkim dogłębniej analizować i przewidywać skutki takich zmian po wypuszczeniu systemu na rynek. Stwierdził, że Windows 7 nie będzie zawierał aż tak drastycznych modyfikacji, jak Vista.

Co tak naprawdę chciał przekazać podczas tej konferencji Mike Nash? Microsoft wie, że nie wszystko poszło tak, jak można było tego oczekiwać, ale chciałby, aby spojrzeć na Vistę jeszcze raz, po roku - gdy wyszło już sporo poprawek wydajności i kompatybilności, jest coraz więcej sterowników i zbliża się Service Pack 1.

© dobreprogramy