r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft wycofuje ofertę przejęcia Yahoo!

Strona główna Aktualności

Wygląda na to, że po ponad trzech miesiącach kończy się głośna sprawa związana z ofertą przejęcia firmy Yahoo! przez Microsoft. Szefów koncernu internetowego nie przekonała rekordowa cena 31 dolarów za akcję (łącznie 44,6 mld). Na nic zdała się też dokonana w ostatniej chwili podwyżka ceny - do 33 dolarów, czyli o kolejne 5 miliardów.

W obliczu braku porozumienia Microsoft, choć wcześniej groził zmianą taktyki i wrogim przejęciem bezpośrednio u akcjonariuszy, zdecydował się całkowicie wycofać z transakcji. W liście otwartym do Jerry'ego Yanga, Steve Ballmer wyraził swoje rozczarowanie brakiem akceptacji oferty. Wspomniał też, że Microsoft wycofuje się z dalszych starań, bo korporacji nie podoba się plan współpracy Yahoo! z Google.

Ballmer kolejny raz podkreślił, że transakcja z Microsoftem jest w jego przekonaniu jedyną rozsądną alternatywą dla akcjonariuszy Yahoo!. Jak więc dalej potoczą się losy firmy z Sunnyvale? Biorąc pod uwagę ostatnie dobre wyniki finansowe, być może decyzja zarządu okaże się całkiem słuszna. Póki co można tylko spekulować, z jaką ceną otworzą się notowania akcji Yahoo! w poniedziałek...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.