r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft wycofuje poprawkę wywołującą BSOD

Strona główna Aktualności

Użytkownicy Windows XP alarmują, że rozprowadzana poprzez Windows Update poprawka KB977165 powoduje u nich częste występowanie niebieskiego ekranu śmierci (BSOD). Microsoft wstrzymał już dystrybucję aktualizacji.

We wtorek, 9 lutego Microsoft opublikował biuletyn bezpieczeństwa MS10-015 zawierający poprawkę KB977165. Jak się okazało, łatka powoduje u części użytkowników Windows XP występowanie ekranu śmierci - forum pomocy technicznej Microsoft Anwers zawiera wiele postów rozżalonych użytkowników. W czwartek - dwa dni po opublikowaniu pechowej poprawki - Microsoft oficjalnie ogłosił, że wie o problemie i intensywnie pracuje nad jego rozwiązaniem. Jesteśmy świadomi, że po zainstalowaniu lutowych aktualizacji bezpieczeństwa ograniczona liczba naszych użytkowników doświadcza problemów z restartowaniem swoich komputerów. (...) Nasze zespoły pracują nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu. Wstrzymaliśmy dostępność tej aktualizacji w Windows Update, gdy tylko dowiedzieliśmy się o sprawie - napisał Jerry Bryant na oficjalnym blogu Technet.

Microsoft zaleca użytkownikom, by instalowali pozostałe poprawki wydane w tym tygodniu, gdyż nie stwierdzono, by ich także dotyczył problem. Na forum pomocy technicznej znajdziemy także doraźne rozwiązanie problemu z wykorzystaniem konsoli odzyskiwania. Posiadacze innych niż Windows XP edycji systemu Microsoftu mogą póki co spać spokojnie - jak dotąd nie zarejestrowano problemów wywołanych poprawką KB977165 w innych systemach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.