Microsoft wydaje Tryb Windows XP w wersji RC

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił dzisiaj publicznie wersję Release Candidate narzędzia Windows Virtual PC oraz Trybu Windows XP dla Windows 7.

Windows Virtual PC to bezpośredni następca programu Virtual PC 2007 do desktopowej wirtualizacji systemów. O ile do tej pory z narzędzia tego korzystali raczej tylko administratorzy czy bardziej zaawansowani użytkownicy, tak teraz Microsoft wraz z systemem Windows 7 chce to zmienić. Wszystko za sprawą specjalnego Trybu Windows XP, który za pomocą nowego Windows Virtual PC umożliwi uruchomienie zwirtualizowanych, niekompatybilnych z Windows 7 aplikacji. Szerzej o tej idei pisaliśmy kilka miesięcy temu.

W wersji RC wprowadzono szereg zmian, między innymi skrócono liczbę kroków wymaganych do dodania wirtualnego sprzętu, uproszczono udostępnianie plików maszynie wirtualnej i przygotowano program do pracy z wieloma kontami użytkowników. Ponadto podczas instalacji Trybu Windows XP pojawia się teraz mini-samouczek dla użytkowników, którzy po raz pierwszy spotykają się z tematem wirtualizacji.

Windows Virtual PC RC i Tryb Windows XP RC może pobrać każdy zainteresowany, który posiada Windows 7 w wersji Release Candidate. Wydane dzisiaj narzędzia będą działać także z Windows 7 w wersji RTM. W finalnym kształcie natomiast należy się ich spodziewać wraz z premierą Windows 7, czyli 22 października. Przed instalacją RC trzeba odinstalować wersję Beta. Przypominamy także, że nowy Windows Virtual PC pracuje jedynie z procesorami wyposażonymi w sprzętową obsługę wirtualizacji.


Aktualizacja, 04.08.2009, 19:39

Okazuje się, że na stronie pobierania na skutek błędu niemożliwe jest pobranie Windows Virtual PC RC w wersji x64. Należy zatem skorzystać z bezpośredniego linku kierującego do centrum pobierania Microsoftu.

© dobreprogramy