r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft wydaje aktualizację zabezpieczeń dla Windows Phone 7

Strona główna Aktualności

Microsoft udostępnił aktualizację zabezpieczeń przeznaczoną dla smartfonów z systemem Windows Phone 7.

Aktualizacja związana jest ze skompromitowaniem 9 certyfikatów SSL, o czym informowaliśmy pod koniec marca. Sfałszowano wówczas certyfikaty popularnych witryn takich jak Skype, Gmail czy Live.com. Zaraz po wykryciu oszustwa odwołano ważność 9 certyfikatów, zaś Google, Microsoft i Mozilla dokonali aktualizacji swoich przeglądarek. Mozilli udało się to jeszcze przed wydaniem stabilnego Firefoksa 4. Teraz aktualizacja bezpieczeństwa, mająca na celu ochronę użytkowników, trafia do smartfonów z Windows Phone 7. Microsoft już w marcu informował, że cyberprzestępcy mogą wykorzystać sfałszowane certyfikaty SSL do ataków na smartfony.

Użytkownicy telefonów z Windows Phone 7 o aktualizacji zostaną powiadomieni za pomocą wiadomości przesłanej bezpośrednio do ich urządzenia. Microsoft cały czas pracuje nad dużym uaktualnieniem swojego systemu dla smartfonów. Aktualizacja o nazwie kodowej Mango ma pojawić się pod koniec tego roku i wprowadzi wiele istotnych zmian, jak choćby Internet Explorera 9 z obsługą HTML5 czy wielozadaniowość. Możliwe, że zmianie ulegnie też nazwa systemu - na Windows Phone 7.5.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.