reklama

Microsoft wydaje dwie znaczące poprawki do Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Okazało się, że Microsoft nie chciał czekać do wtorku, aby wydać dwie bardzo oczekiwane i znaczące poprawki dla systemu Windows Vista. Poprawki te rozwiązują szereg problemów związanych z wydajnością i stabilnością systemu, jak również z kompatybilnością Visty z innymi aplikacjami.

Pierwsza poprawka opisana w artykule Bazy Wiedzy KB938194 dotyczy stabilności i kompatybilności. Rozwiązuje między innymi problemy z instalacjami sterowników, kartami graficznymi, drukarkami czy stanem wstrzymania. Druga poprawka oznaczona KB938979 poprawia system od strony wydajności - między innymi podczas kopiowania plików, pokazu slajdów, zapisu klipów AVI czy wychodzenia z hibernacji. Poprawiony został również mechanizm zarządzania pamięcią.

Zalecamy jak najszybszą instalację obu poprawek wszystkim użytkownikom systemu Windows Vista - poprawki dostępne są w wersjach 32- i 64-bitowej, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Odnośniki do plików znajdują się w odpowiadających artykułach Bazy Wiedzy. Nie ma na razie informacji, kiedy poprawki wejdą do witryny Windows Update czy aktualizacji automatycznych.


Aktualizacja, 08.08.2007, 17:00

Po lekturze komentarzy i przeprowadzeniu małego wywiadu w kręgu znajomych okazało się, że po instalacji poprawek w niektórych, bliżej nieokreślonych przypadkach może dojść do wystąpienia problemów z działaniem systemu. Problemy te objawiają się na przykład niemożnością zmiany nazwy folderu albo podwojeniem ikon kont na ekranie logowania. Udało nam się równeż potwierdzić, że ten problem występował w wersjach beta poprawek, ale te, o których pisaliśmy rano dostępne są do pobrania z witryny Microsoft Downloads jako finalne. W miarę jak uda się dowiedzieć czegoś więcej będziemy o tym informować.


Aktualizacja, 08.08.2007, 17:40

Próbując ustalić przyczyny błędów porównaliśmy pliki właśnie wydanych poprawek i tych, które od 20 lipca zaproszeni beta-testerzy mogli pobrać z witryny Microsoft Connect - ich sumy kontrolne zgadzają się. Oznacza to, że Microsoft wydał publicznie wersje beta, a nie finalne wersje łatek. Ani na stronie pobierania, ani w artykule Bazy Wiedzy nie ma jednak żadnej wzmianki o programie beta czy też ostrzeżenia o problemach, które mogą występować, choć są znane już od kilku dni. Polecamy zatem wstrzymać się z instalacją do czasu wydania finalnych wersji lub konkretnego stanowiska Microsoft w tej sprawie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama