r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft wydaje klienta OneNote dla Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W ślad za klientem OneNote dla iPhone'a i iPada, Microsoft wydał właśnie wersję dedykowaną urządzeniom z systemem Android.

OneNote to aplikacja do tworzenia i organizacji notatek, która wchodzi w skład pakietu Office — w wersji 2010 jest obecna między innymi w najtańszej edycji dla użytkowników domowych. Aby korzystać z wersji mobilnej, podobnie jak w przypadku wersji na iOS, musimy przenieść nasze notatki do bezpłatnej chmury Microsoftu, czyli usługi SkyDrive. W ten sposób będą one synchronizowane pomiędzy komputerem i smartfonem, a dodatkowo dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Możliwości OneNote na Androida nie różnią się od innych platform mobilnych. Nadal obsługiwane są jedynie tabele i punktory oraz obrazy (także zdjęcia wykonywanym wbudowanym aparatem). Interfejs wygląda bardzo podobnie, poza tym, że wersja na Androida wydaje się bliższa koncepcji Metro. W ogóle nie zmieniły się natomiast zasady dystrybucji aplikacji. Jest ona oczywiście bezpłatna, ale pozwala pracować maksymalnie z 500 notatkami. Po przekroczeniu limitu aplikacja przełącza się w tryb tylko do odczytu (można też usuwać notatki). Ograniczenie to znosi zakup pełnej wersji, która kosztuje 5 dolarów.

r   e   k   l   a   m   a

OneNote Mobile można zainstalować poprzez usługę Android Market.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.