r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft wydaje kolejną poprawkę do Windows Installer

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po raz kolejny Microsoft wydaje poprawkę do aplikacji Windows Installer odpowiadającej między innymi za instalację łatek pobieranych przez Windows Update czy Microsoft Update. Znane problemy z tą aplikacją powodowały, że czasami komputer na czas skanowania w poszukiwaniu poprawek oraz ich instalacji przestawał odpowiadać, a użycie procesora utrzymywało się na poziomie 100%. Inne objawy to "rozrastanie się" procesu w pamięci RAM czy komunikaty o błędach.

Dzisiaj Microsoft ogłasza, że wydaje pierwszą z dwóch poprawek mających rozwiązań ten problem. Wcześniejsze próby niestety nie powiodły się, pomimo instalacji łatek problem nadal występował. Warto więc sprawdzić, jak będzie tym razem - pierwsza poprawka dystrybuowana jest już teraz przez Aktualizacje automatyczne. Druga dotycząca samego klienta Windows Update ma być wprowadzona do automatycznego obiegu w czerwcu. Można ją jednak pobrać ręcznie już dzisiaj. Microsoft zaznacza, że poziom użycia CPU może nadal wynosić 100% (to normalne podczas wykonywania wymagających czynności, np. skanowania), ale komputer powinien odpowiadać.

Szczegóły dotyczące tego problemu i poprawek znaleźć można w Poradniku Bezpieczeństwa KB927891 wydanym specjalnie na tę okazję, jak i w odpowiadającym artykule Bazy Wiedzy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.