r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft wydaje kolejną poprawkę do Windows Installer

Strona główna Aktualności

Po raz kolejny Microsoft wydaje poprawkę do aplikacji Windows Installer odpowiadającej między innymi za instalację łatek pobieranych przez Windows Update czy Microsoft Update. Znane problemy z tą aplikacją powodowały, że czasami komputer na czas skanowania w poszukiwaniu poprawek oraz ich instalacji przestawał odpowiadać, a użycie procesora utrzymywało się na poziomie 100%. Inne objawy to "rozrastanie się" procesu w pamięci RAM czy komunikaty o błędach.

Dzisiaj Microsoft ogłasza, że wydaje pierwszą z dwóch poprawek mających rozwiązań ten problem. Wcześniejsze próby niestety nie powiodły się, pomimo instalacji łatek problem nadal występował. Warto więc sprawdzić, jak będzie tym razem - pierwsza poprawka dystrybuowana jest już teraz przez Aktualizacje automatyczne. Druga dotycząca samego klienta Windows Update ma być wprowadzona do automatycznego obiegu w czerwcu. Można ją jednak pobrać ręcznie już dzisiaj. Microsoft zaznacza, że poziom użycia CPU może nadal wynosić 100% (to normalne podczas wykonywania wymagających czynności, np. skanowania), ale komputer powinien odpowiadać.

Szczegóły dotyczące tego problemu i poprawek znaleźć można w Poradniku Bezpieczeństwa KB927891 wydanym specjalnie na tę okazję, jak i w odpowiadającym artykule Bazy Wiedzy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.