reklama

Microsoft wydaje matematyczny dodatek dla Worda i OneNote'a

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft poinformował dziś na blogu o wydaniu kilku bezpłatnych dodatków dla pakietu biurowego Office stworzonych z myślą o uczniach i nauczycielach powracających do pracy po przerwie wakacyjnej.

Najciekawszym wśród udostępnionych narzędzi jest Microsoft Mathematics Add-in for Word and OneNote - pod tą długą nazwą kryje się ciekawy dodatek ułatwiający tworzenie wykresów 2D i 3D, wykonywanie obliczeń numerycznych, rozwiązywanie równań i nierówności oraz uproszczonych wyrażeń algebraicznych. Mathematics Add-In może być przydatny także przy zapisywaniu standardowych funkcji matematycznych, wykonywaniu operacji na macierzach i liczbach zespolonych oraz obliczaniu funkcji statystycznych. Aplikacja dodaje ponadto do Worda i OneNote'a bogaty zbiór symboli matematycznych i struktur umożliwiających właściwe formatowanie wyrażeń matematycznych. Narzędzie zostało przygotowane z myślą o użytkownikach pakietu biurowego Office w wersji 2007 i 2010. Mathematics Add-In wymaga do poprawnego działania obecności .NET Framework 3.5 SP1.

Poza omówionym dodatkiem Microsoft udostępnił nauczycielom także narzędzie Interactive Classroom oraz poradnik pokazujący, jak skutecznie wykorzystać pakiet Office w procesie edukacji. Warto zauważyć, że Word i OneNote wchodzą w skład specjalnej edycji pakietu Office dla Użytkowników Domowych i Uczniów, która charakteryzuje się zdecydowanie niższą ceną niż jej komercyjne odpowiedniki.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało