r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft wygrywa z botnetem

Strona główna Aktualności

Microsoft wygrał w sądzie sprawę o zablokowanie 277 domen wykorzystywanych przez botnet Waledac.

Korporacja złożyła w sądzie przeciwko 27 podmiotom oskarżając je o przestępstwa komputerowe. W dalszym ciągu sprawy Microsoft zażądał także zablokowania wykorzystywanych przez nich domen związanych z botnetem Waledac. Sędzia przychyliła się do wniosku Microsoftu. Jest to finał operacji, która prowadzona była we współpracy z firmą Symantec, Shadowserver Foundation, University of Washington oraz innymi instytucjami pod kryptonimem Operation b49. Botnet Waledac jest jednym z największych, szacuje się, że może wysyłać do 1,5 miliarda spamowych maili dziennie. Microsoft obliczył, że Waledac od 3 do 21 grudnia 2009 roku wysłał 651 milionów sztuk spamu na konta Hotmail.

Wyrok sądu pozwolił znacznie ograniczyć możliwość komunikacji botów z komputerami sterującymi botnetem. Microsoft przedsięwziął także dodatkowe kroki mające utrudnić komunikację peer-to-peer pomiędzy zarażonymi komputerami. Niestety zawirusowane maszyny nadal posiadają wirusy, usunięcie botnetu jedynie pozbawiło je zewnętrznej kontroli.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.