reklama

Microsoft, wzorem Apple, będzie tworzył własne sklepy

Strona główna Aktualności

O autorze

Otwarta wojna między Microsoft i Apple trwa w najlepsze. W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że Apple żądało od giganta z Redmond zaprzestania emisji serii reklam, w których twórca Windows wytyka producentowi MacBooków wysokie ceny i pokazuje, że kosztujący tyle samo PC potrafi więcej.

Okazuje się, na Microsoft nie chce poprzestać na serii złośliwych reklam i pójdzie o krok dalej - stworzy sieć własnych sklepów. Co ważne, wiele z nich będzie zlokalizowanych w pobliżu Apple Stores, przez co klient będzie mógł dokonać szybkiego porównania Maka i PC.

Gigant z Redmond pozyskał do tego przedsięwzięcia Georga Blankenshipa, byłego szefa Apple ds. konsultacji w sprawach handlu detalicznego i nieruchomości. Blankenship był odpowiedzialny za tworzone od 2001 roku Apple Stores i to właśnie dzięki niemu budowane z rozmachem sklepy firmowe Apple odniosły wielki sukces i stały się cennym narzędziem w pozyskiwaniu nowych klientów.

Sklepy Microsoftu wystartują już tej jesieni, choć prawdziwy wysyp tego typu placówek będziemy obserwować dopiero w przyszłym roku. Według nieoficjalnych informacji "Microsoft Store" ma wykorzystywać najlepsze elementy wystroju sklepów Apple, Sony i innych prestiżowych punktów sprzedaży. Mówi się o eksponowaniu takich produktów jak Windows 7, Xbox 360 czy PCTV z Windows Media Center. Nie zabraknie także Windows Mobile jako przeciwwagi dla Apple iPhone. Przedstawiciel Microsoft zaznaczył jednak, że przedstawiony model sieci sklepów jest jeszcze w fazie rozwoju i może ulec dalszym zmianom.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama