r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft za ODF

Strona główna Aktualności

Microsoft poinformował, że zagłosował za uczynieniem otwartego formatu ODF 1.0 standardem ANSI.

ANSI (American National Standards Institute) jest instytucją ustalającą standardy techniczne dla Stanów Zjednoczonych. Współpracuje też z międzynarodową organizacją ISO (International Organization for Standardization). Ruch Microsoftu jest dosyć zaskakujący, ponieważ korporacja mocno promowała swój format Open XML i aktywnie przeciwstawiała się upowszechnianiu OpenDocument Format. Dlatego też spekuluje się, że decyzja Microsoftu była tylko zagraniem medialnym i w rzeczywistości tylko Open XML będzie wspierany przez firmę. Ciekawe jest uzasadnienie oddania głosu za OpenDocument Format. Microsoft uargumentował swoją decyzję potrzebą dania użytkownikom wyboru i tym, że Open XML oraz ODF pełnią różne funkcje. Zwrócił uwagę, że Open XML został stworzony dla Microsoft Office a ODF dla OpenOffice. Pozostawienie decyzji odnośnie formatu użytkownikowi nie jest tym co się często spotyka u Microsoftu. Stwierdzenie o różnych zastosowaniach jest też dosyć dziwne. Oba pakiety są przecież pakietami biurowymi i służą do tworzenia tego samego typu dokumentów. Oczywiście funkcjonalności pakietów jak i formatów nie pokrywają się całkowicie ale obszar wspólny jest dosyć rozległy.

Format Microsoftu został już zaaprobowany przez europejską organizację Ecma i korporacja pragnie uzyskania dla niego także akceptacji ANSI.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.