r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft zachęca do wypróbowania CU-RTC-Web

Strona główna Aktualności

Microsoft stoi przed nie lada wyzwaniem — koncern chce przekonać Konsorcjum WWW (W3C) do akceptacji standardu CU-RTC-Web (Customizable, Ubiquitous Real-Time Communication), który umożliwia prowadzenie w czasie rzeczywistym rozmów poprzez przeglądarkę internetową. By zachęcić do zapoznania się z jego możliwościami, firma zaprezentowała prototyp, który pozwala na komunikację użytkownikom różnych przeglądarek — w tym przypadku Chrome dla Mac OS X i Internet Explorer 10 dla Windows.

CU-RTC-Web to alternatywa dla standardu WebRTC, nad którym organizacja W3C pracuje od blisko dwóch lat. Zgłoszona w sierpniu 2012 r. propozycja została odebrana dość pozytywnie, ale pojawiły się obawy przed radykalnymi zmianami w stosunku do WebRTC, który przez wiele osób uznawany jest za niemal ukończony. Nie jest tajemnicą fakt, że obecne rozwiązanie (protokół WebRTC i specyfikacja jego API) jest dalekie od ukończenia oraz wymaga znaczących poprawek i uściśleń, zanim stanie się oficjalnym standardemtwierdzi Microsoft.

Niechętnie do CU-RTC-Web odnoszą się m.in. Google i Mozilla, których przeglądarki już oferują wsparcie dla WebRTC. Todd Simpson, szef innowacji Mozilli, uważa, że prace nad tym standardem toczą się w stałym tempie i jeszcze w tym roku powinniśmy zobaczyć wiele aplikacji, które będą z niego korzystać. Gigant z Redmond jednak celnie wskazuje, że choć WebRTC zaimplementowano już przeglądarkach Chrome 21 i Firefox 18, obie pozwalają na komunikację wyłącznie z użytkownikami tego samego programu. Dlatego Michael Champion z Microsoftu przekonuje, że zamiast próbować naprawić tę wadę, szybciej będzie cofnąć się o krok w pracach nad standaryzacją, użyć CU-RTC-Web i formalnie go zaakceptować.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.