r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft zachęca hakerów do testowania Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

To nie żart - Microsoft zachęca hakerów, aby ci przetestowali nowy system Windows Vista i w ten sposób zmierzyli oferowany poziom zabezpieczeń. W tym celu płyty z wersjami beta Visty zostały w czwartek rozdane ponad trzem tysiącom profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem. Odbyło się to podczas specjalistycznej konferencji Black Hat w Las Vegas.

Microsoft przez wiele lat był kojarzony z problemami zabezpieczeń, zwłaszcza jeśli chodzi o systemy operacyjne. Panowało przekonanie, że firma niewiele w tej kwestii robi. Teraz Microsoft stara się zmienić ten wizerunek, m.in. poprzez podobne inicjatywy. Niektórzy, jak Jon Callas z PGP mówią, że Microsoft idzie wprost do legowiska niedźwiedzia. Mike Janosko z Ernst&Young uważa zaś, że zaadresowanie takiego wystąpienia podczas konferencji Black Hat to wyraźny sygnał, że coś się zmienia.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii