reklama

Microsoft zachęci do składania pozwów przeciwko sobie?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Trudno w to uwierzyć, ale jednak - całkiem możliwe, że już niedługo Microsoft będzie zachęcał do składania pozwów przeciwko sobie! Chodzi o głośną sprawę kampanii marketingowej Windows Vista Capable i rzekomego wprowadzania w błąd klientów poprzez zaniżanie wymagań sprzętowych systemu, co prowadziło do certyfikowania komputerów, które raczej nie powinny posiadać loga świadczącego o zgodności sprzętu z najnowszym systemem.

W kwietniu tego roku po odrzuceniu apelacji Microsoftu zdecydowano, że proces będzie prowadzony jako zbiorowy. Przystąpić do niego może więc każdy, kto uważa się za poszkodowanego - w tym przypadku mogą to być niemalże wszyscy użytkownicy Visty, którzy zakupili system z nowym komputerem! Właśnie dlatego strona skarżąca żąda, by sąd nakazał rozreklamowanie procesu i umieszczenia informacji o możliwościach dołączenia do niego za pośrednictwem bannerów na witrynach... Windows Update oraz MSN. Dodatkowo bannery takie mają być wyświetlane na stronach Yahoo!. Reklama ma się pojawić także w postaci drukowanej w USA Today.

Czy Microsoft będzie zmuszony wyświetlać reklamy zachęcające do występowania z roszczeniami? O tym już niedługo zdecyduje sąd federalny. Z całą pewnością sprawa dobrze się dla Microsoftu nie zapowiada...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama