Microsoft zadba o środowisko w Redmond

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Microsoft wyszła z nietypową inicjatywą, której głównym założeniem jest zminimalizowanie odpadów wytwarzanych w kampusie za sprawą nowego programu recyklingu.

Inicjatywa zapoczątkowana została przez zespół Real Estate & Facilities, który opracował zrównoważony program zarządzania odpadami na terenie kampusu Microsoftu. W jego ramach zminimalizowano zanieczyszczenia pochodzące z kuchni i stołówki. Przez to z wysypisk zniknie około 109 ton tworzyw sztucznych rocznie, na które składa się ponad 20 mln sztuk plastikowych sztućców, 18 mln talerzy i misek, oraz 22 mln kubków. Ponadto wszelakiego rodzaju tłuszcze i oleje, pochodzące z kuchni trafiać będą do pobliskiej rafinerii, gdzie przetwarzane będą na paliwo biodiesel. W ramach inicjatywy rozstawione zostaną także specjalne pojemniki do kompostowania, gdzie składowane będą odpady pochodzące z wszystkich kuchni i kawiarni ulokowanych na terenie siedziby Microsoftu. Recyklingowi poddane zostaną także tekturowe pojemniki po mleku, których co roku jest aż 4,7 mln.

Ta dosyć nietypowa inicjatywa Microsoftu wydaje się być jak najbardziej pozytywna, ale nie pierwsza w kwestii ochrony środowiska, jaką wdrożył w życie koncern.

© dobreprogramy