r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft zamierza połączyć Windows Phone i Windows RT

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Zbliżamy się wielkimi krokami do udostępnienia dla ogółu znaczącej aktualizacji Windows 8 z numerkiem 8.1. W międzyczasie, coraz głośniej mówi się o kolejnej, dużej zmianie w ekosystemie Windows. Nieoficjalne źródła mówią o planach złączenia Windows Phone i Windows RT. Nie jest to pierwszy news, który porusza ten temat. Jednakże kilka ostatnich przecieków i faktów, pozwala wierzyć w to, że nie są to tylko wymyślone historie.

Inne światło zostało zatem rzucone na informacje o tablecie Nokii z Windows RT. Czyżby Finowie już wiedzieli, że system z rodziny RT i Windows Phone będą połączone? Dużo wcześniej słyszeliśmy o wstępnej unifikacji tych dwóch systemów — w aktualizacji do Windows 8.1 (której najprawdopodobniej jeszcze nie będzie w tej wersji).

Ujednolicenie nie obędzie się także bez połączenia sklepów dla Windows Phone i Windows RT. Wydaje się to logiczne i dziwi teraz, że nie zostało to zrobione już na początku życia Windows 8. Deweloperzy łatwiej i szybciej dotarliby do olbrzymiej liczby potencjalnych klientów. Oba środowiska są bardzo zbliżone, zarówno pod względem możliwości, jak i ograniczeń. Jeśli aktualizacja GDR3 dla Windows Phone 8, wprowadzi obsługę wyższych rozdzielczości, wówczas można będzie myśleć nad ujednoliceniem SDK w przyszłych wersjach obu systemów.

r   e   k   l   a   m   a

Nadal nie wiemy jak będzie wyglądał następny system na smartfony i tablety. Zagadką jest co z trybem Modern w klasycznym Windows 8. Czy przyszły Windows (desktop) nie będzie go już miał, a zostanie on tylko w wersji RT? Więcej jest niejasności niż faktów, ale następny rok może się okazać przełomowy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.