r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft zanotował straty pierwszy raz w historii

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Microsoft opublikował raport finansowy za zakończony właśnie kwartał. Firma zanotowała w okresie kwiecień-czerwiec pierwszą kwartalną stratę od debiutu giełdowego w 1986 roku.

Microsoft wyraźnie nie radzi sobie na rynku usług internetowych. Jego największe internetowe inwestycje okazują się niewypałem. Kupno za ponad 6 miliardów dolarów firmy aQuantive miało wprowadzić firmę z Redmond do świata reklamy w Internecie, ale nie przyniosło żadnych zysków. Obecnie aQuantive jest bezwartościowy, a jego odpis jest odpowiedzialny za część strat w tym kwartale.

Firma zanotowała w zakończonym właśnie kwartale 429 milionów dolarów straty. Wygląda to szczególnie kiepsko w zestawieniu z 5,87 miliardami zysku w tym samym kwartale ubiegłego roku. Niezależnie od zaksięgowania strat, Microsoft cieszy się dochodem wysokości 18,06 miliarda dolarów mimo wzrostu kosztów operacyjnych o 60%. Względem analogicznego kwartału ubiegłego roku zanotował więc skok o 4%, ujawnienie czego spowodowało wzrost wartości akcji o 1,6%.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.