reklama

Microsoft zaoferuje wybór przeglądarki w Windows 7?

Strona główna Aktualności

O autorze

Od dawna wiadomo już, że europejskie wydanie Windows 7 pozbawione będzie przeglądarki Internet Explorer. Okazuje się jednak, że mimo ukończenia systemu i przekazania obrazów ISO z wersją RTM integratorom OEM, być może w ostatniej chwili czekają nas jeszcze zmiany - możliwe, że Microsoft nie usunie IE z systemu, a zarazem wprowadzi możliwość wyboru ulubionej przeglądarki WWW z listy.

Jak przeczytać można w komunikacie prasowym, Microsoft przedłożył Komisji Europejskiej kolejną propozycję kompromisu - w ramach naszej nowej propozycji, europejscy konsumenci, którzy zakupią komputer z przeglądarką Internet Explorer ustawioną jako domyślną, zobaczą ekran wyboru umożliwiający łatwe pobranie konkurencyjnej przeglądarki z Internetu i jej instalację. Niestety nie wiadomo jak taki wybór miałby wyglądać i jak technicznie byłby on zrealizowany - finalna wersja Windows 7 została już przecież skompilowana i nie ma już prostej możliwości zmiany jej kodu. Nie udostępniono też żadnych informacji na temat przeglądarek, których instalację dano by do dyspozycji użytkownikom. Jeśli jednak ta propozycja wejdzie w życie, Microsoft zaoferowałby europejskim użytkownikom wersję Windows 7 niemal identyczną, jak na całym świecie.

Komisja Europejska uznała ten pomysł za przyszłościowy, co można wywnioskować po wpisie na jej stronach. Według niej, konsumenci powinni mieć wolny i łatwy wybór przeglądarki. Tę koncepcję realizowałoby rozwiązanie Microsoftu. Komisja zajmie się zbadaniem jego skuteczności.

Póki co, Windows 7 E nadal pozostaje "w grze", lecz jego los wydaje się być nie do końca pewny - przynajmniej do czasu wydana ostatecznego, oficjalnego oświadczenia w sprawie możliwości wyboru przeglądarki w Windows 7.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić