Microsoft zaostrzy program Office Genuine Advantage

Strona główna Aktualności

O autorze

Pakiet Office już dzisiaj podlega obowiązkowemu sprawdzaniu legalności. Niemniej jednak posiadacze kopii bez odpowiedniej licencji wcale nie spotykają się z takimi utrudnieniami, jak użytkownicy Windows, gdzie w skrajnym przypadku może dojść nawet do zablokowania systemu. W przypadku Office jedynym mankamentem jest niemożność pobrania nowych clipartów, szablonów czy innych dodatków z witryny Office Online.

Teraz Microsoft przygotowuje się do zaostrzenia programu Office Genuine Advantage. We Włoszech, Hiszpanii, Turcji i w Chile uruchomiono już nawet jego edycję pilotażową. W myśl nowych zasad użytkownicy, u których walidacja legalności nie powiedzie się, będą otrzymywali dość uporczywe komunikaty - przy pierwszym uruchomieniu programu Office w danym dniu, a następnie co dwie godziny. Po 30 dniach komunikaty zamienią się w dobrze widoczne oznaczenia na pasku narzędzi informujące, że kopia została zweryfikowana jako nielegalna. Użytkownicy otrzymają oczywiście informacje, jak mogą swój pakiet Office zalegalizować lub gdzie zwrócić się o pomoc.

Nie wiadomo, kiedy Microsoft zakończy okres pilotażowy oraz kiedy nowy program OGA zostanie wdrożony w pozostałych krajach. Microsoft mówi, że wykorzysta do tego celu aktualizację pobieraną przez Microsoft Update.

© dobreprogramy