Microsoft zapłaci za zakupy

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zapowiedział wprowadzenie usługi Live Search Cashback dzięki której użytkownicy, którzy znajdą produkt za pomocą wyszukiwarki Live Search a następnie dokonają jego zakupu otrzymają zwrot od 2% do 30% ceny.

Live Search Cashback to w rzeczywistości znana już usługa Jellyfish Cash Back, którą Microsoft kupił w październiku i oferuje teraz pod nową marką. Główną usługą Jellyfish jest porównywanie cen a Microsoft chciał mieć coś, co mogłoby konkurować z Google Shopping. Ofertą Cashback są objęte miliony produktów setek różnych marek. Użytkownicy będą otrzymywali pieniądze na konto PayPal, konto bankowe lub też czekiem. Będą je mogli jednak odebrać tylko przez 60 dni i pod warunkiem uzbierania co najmniej 5 dolarów.

Nie jest to pierwsza próba zyskania lojalności użytkowników. W przeszłości Microsoft uruchomił grę Chicktionary, w której za układanie słów z liter można było otrzymać różne nagrody. Dało to wzrost udziału w rynku do 13,5%, jednak był on tylko tymczasowy i niedługo potem udział spadł z powrotem to wartości jednocyfrowej.

© dobreprogramy