r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft zapowiada OneAlbum

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas imprezy TechFest dla pracowników Microsoftu pojawiły się informacje o nowej usłudze przygotowywanej przez firmę. Projekt nazywa się OneAlbum. Będzie wyszukiwał nasze zdjęcia na stronach WWW i w portalach społecznościowych.

Microsoft pracuje nad technologią rozpoznawania twarzy. Dzięki niej będzie można wyszukiwać swoje zdjęcia w sieci - przyda się to zwłaszcza w serwisach takich jak Facebook czy Nasza Klasa. Do wielu zdjęć wykonywanych na imprezach czy przyjęciach nie mamy dostępu - informują pomysłodawcy OneAlbum. Na przykład dlatego, że nie mamy kontaktu z osobami, które je wykonały. Albo też znajomi zapomnieli poinformować nas o zamieszczonym w Internecie albumie z imprezy. OneAlbum dzięki wykorzystaniu technologii rozpoznawania twarzy automatycznie będzie odnajdywał fotografie, na których się znaleźliśmy. Zdjęcia będzie można importować do własnej kolekcji.

Dzięki OneAlbum będzie można również wyszukiwać fotografie naszych znajomych czy członków rodziny. Nie będzie trzeba podawać żadnych danych, wystarczy tylko dostęp do biblioteki zdjęć użytkownika. Na jej podstawie OneAlbum będzie uczył się twarzy, które następnie spróbuje znaleźć w Internecie. Projekt rozwijany jest przez grupę Microsoft Israel Innovation Labs. Jak podają jego twórcy, był już testowany na dużą skalę i - jak na razie - sprawdził się w 90 procentach. Nie wiadomo jeszcze czy i kiedy nowa usługa będzie udostępniona zwykłym użytkownikom.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów