Microsoft zapowiada duże zmiany w Internet Explorerze 11 na Windows Phone 8.1 GDR1

Strona główna Aktualności

O autorze

Mobilny dział Microsoftu zaskakuje nas coraz bardziej. Windows Phone 8.1 dopiero zaczyna pojawiać się na urządzeniach, a Redmond już zapowiada kolejną aktualizację GDR1 (Update 1), która wydawała się być jedynie zbiorem kosmetycznych zmian. Wiemy już, że doczekamy się w niej dużej aktualizacji Internet Explorera 11.

Mobilna przeglądarka stron www na Windows Phone z wersji na wersję prezentuje się coraz atrakcyjniej. Microsoft podał do wiadomości, że najnowsza aktualizacja Windows Phone 8.1 GDR1 będzie wnosić olbrzymie zmiany w Internet Explorerze 11. Czego możemy się spodziewać?

Celem, jaki przyświecał twórcom aktualizacji, było danie użytkownikom wygody znanej z iOS i Androida w przeglądaniu mobilnych stron. Nowy Internet Explorer 11 będzie miał zatem poprawionego User Agenta, który często powodował, że strona wyświetlała się w wersji desktopowej, a nie mobilnej. Wiele witryn na urządzenia przenośne wykorzystuje znaczniki CSS tylko w wersjach pod silnik WebKit. Zaktualizowane IE11 będzie wykrywać tego typu elementy i zamieniać na standardowe znaczniki. Aktualizacja wprowadzi także obsługę znaczników, które nie są jeszcze standardem, ale wykorzystywane są masowo chociażby w stronach robionych pod iPhone'a. Dodatkowo zaimplementowane zostaną nowe standardy z HTML5, które stworzone zostały na potrzeby mobilnych stron internetowych. Oczywiście spodziewać się możemy także naprawy wielu błędów i problemów, jakie wykryto w obecnym silniku Trident Internet Explorera 11.

Microsoft ciężko pracuje na to, aby kolejne odsłony Windows Phone zyskiwały nowych klientów. Szybkość zmian i ich jakość może tylko cieszyć. Zaktualizowany Internet Explorer 11 w wersji Windows Phone 8.1 GDR1 będzie sporym skokiem jakościowym. Zmiany będzie można przetestować w nadchodzącym tygodniu, gdy aktualizacja ukaże się w kanale deweloperskim.

© dobreprogramy
s