Microsoft zapowiedział Windows Phone 8.1 GDR1, pierwsze aktualizacje ruszą w następnym tygodniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Nasze wcześniejsze informacje związane z wydaniem Windows Phone 8.1 GDR1 zostały potwierdzone. Microsoft oficjalnie już przestawił zmiany w kolejnej aktualizacji mobilnych okienek, a także podał terminy, w jakich będziemy mogli cieszyć się nową wersją systemu.

Windows Phone GDR1 (lub jak kto woli Update 1) doda nowe regiony, gdzie będziemy mogli skorzystać z Cortany. Oczywiście nadal nie ma tutaj nic odnośnie Polski, ale osoby mieszkające w Chinach, Wielkiej Brytanii, Indiach, Kanadzie i Australii zostaną uraczone najnowszą odsłoną mobilnej asystentki od Microsoftu. Oczywiście, tak jak pisaliśmy wcześniej, omawiana aktualizacja przyniesie nową funkcję, jaką jest grupowanie aplikacji w dynamiczne foldery na ekranie startowym. Nowością w GDR1 jest także możliwość uruchomienia wybranych aplikacji w piaskownicy. Pozwoli to na testowanie i pracę z oprogramowaniem, bez ingerencji we wrażliwe dane na naszym urządzeniu.

Z mniejszych nowości wymienić można również scalanie i przekazywanie wiadomości, które ułatwi zarządzanie tym elementem systemu (co ciekawe, wygląda na to, że być może powróci natywny chat Facebooka). Poprawione zostaną dynamiczne kafelki Sklepu, a także zwiększyć się ma bezpieczeństwo pracy w sieci. Dodatkowo Microsoft planuje ulepszyć aplikację Xbox Muzyka. Po bardziej szczegółowe zmiany techniczne zapraszamy do naszego wcześniejszego artykułu.

Windows Phone 8.1 GDR1 nie jest dużym skokiem jakościowym, jakim była wersja 8.1, a raczej zbiorem poprawek i kilku ulepszeń. Najważniejszą informacją jest jednak to, że już w następnym tygodniu GDR1 można będzie pobrać z kanału deweloperskiego. Wersja finalna udostępniona zostanie w najbliższych miesiącach.

© dobreprogramy
s