reklama

Microsoft zaprasza hakerów na swoje strony

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft zobowiązał się na konferencji ToorCon w Seattle, że nie będzie stosował żadnych kroków prawnych przeciwko etycznym hakerom, którzy naruszą integralność witryny Microsoftu wykazując w ten sposób jej słabości, a następnie podzielą się tą wiedzą z administratorami.

To odważny, pionierski jak na tę skalę krok w światowym Internecie - dotychczas firmy nie stroniły od zgłaszania hakerów organom ścigania, nawet gdy ci nie powodowali żadnych strat. Dzięki temu zobowiązaniu hakerzy będa mogli "eksperymentować" bez ciążącej perspektywy problemów - oczywiście tylko wówczas, gdy rzeczywiście nie spowodują strat, a po wykryciu luki będą współpracowali z Microsoftem.

Katie Moussouris, strateg zabezpieczeń w firmie Microsoft tłumaczy: Cała filozofia polega na tym, że jeśli ktoś jest na tyle miły, że wskazuje nasze słabe strony, to tak naprawdę robi nam przysługę - należy mu więc podziękować, a nie wołać policję. Hakerzy - niech moc będzie z Wami! ;-)

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama