Microsoft zaprasza na debatę o standardach w oprogramowaniu

Strona główna Aktualności

O autorze

„Standardy jako pomost łączący Open Source i oprogramowanie własnościowe” - taką nazwę nosi debata, na którą już jutro zaprasza polski oddział Microsoftu.

Jak czytamy na blogu firmy, debata odbędzie jutro, 2 lutego, w redakcji tygodnika Polityka (Warszawa, ul. Słupecka 6) o godzinie 11 rano. W rozmowie poruszany będzie temat roli standardów w technologiach informacyjnych, zwłaszcza w kontekście administracji publicznej. Dyskutanci skupią się na zagadnieniu oprogramowania pochodzącego z różnych źródeł - zarówno otwartego, jak i chronionego prawami autorskimi. Spotkanie organizowane jest w ramach inicjatywy Openness Microsoftu, która polega na wspieraniu standardów i działalności organizacji standaryzacyjnych.

Do udziału w debacie zostały zaproszone takie osoby jak Elżbieta Andrukiewicz, przewodnicząca KT 182 (Polski Komitet Normalizacyjny), Jarosław Kowalski z Novella czy Tomasz Barbaszewski z Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Rozmowa będzie prowadzona przez Edwina Bendyka z Polityki. Aby wziąć udział w debacie, należy wypełnić specjalny formularz rejestracyjny.

© dobreprogramy
s