reklama

Microsoft zaprezentuje Silverlight 3

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas zaczynającej się jutro konferencji MIX09 w Las Vegas firma Microsoft zaprezentuje trzecią odsłonę platformy Silverlight.

Microsoft promuje swoją alternatywę dla Flasha od dwóch lat. Choć Silverlight daje programistom całkiem spore możliwości, nadal nie zyskał takiej popularności jak produkt Adobe. Czym więc Microsoft chce skusić deweloperów i użytkowników? Silverlight 3 ma być znacznie bardziej multimedialny. Pojawi się wsparcie dla filmów H.264, obsługa grafiki 3D oraz wykorzystanie akceleracji sprzętowej. Będą też ułatwienia na poziomie programistycznym, m.in. ulepszone data-binding oraz nowe kontrolki. Z kolei w Visual Studio i Visual Web Developer Express pojawią się nowe narzędzia do pisania pod Silverlight. Silverlight 3 ma wyjść w tym roku, nie jest jednak znana żadna dokładniejsza data. Microsoft musi się spieszyć. Nie tylko ze względu na Adobe, ale także Apple, które w WebKit wprowadziło możliwość tworzenia grafiki 2D i 3D za pomocą CSS, bez potrzeby używania Flasha czy Silverlight. Na razie oczywiście tylko pod Safari.

Na MIX09 pojawi się też kilka innych ciekawych tematów. Być może Microsoft ogłosi Internet Explorer 8 RTM. Microsoft zaprezentuje też Windows Azure i Live Mesh. Microsoft pochwali się też swoim open source'owym projektem Web Sandbox.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało