r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft zarzuca Google łamanie praw autorskich

Strona główna Aktualności

O autorze

Thomas Rubin, przedstawiciel firmy Microsoft, przygotował dla Amerykańskiego Stowarzyszenia Wydawców wystąpienie, w którym ma potępić Google za łamanie praw autorskich twórców oprogramowania, filmów i książek.

Rubin twierdzi, że polityka Google sprowadza się do tego, że wszystko może być bezpłatnie kopiowane i udostępniane do czasu, aż właściciel praw autorskich zareaguje i zażąda od Google usunięcia chronionych prawem treści. Według niego, Google nie tworzy własnych treści, a zarabia tylko na reklamach wyświetlanych przy okazji prezentowania treści innych podmiotów.

W wystąpieniu poruszono także kwestię serwisów YouTube i Google Video, na których mimo starań administratorów wciąż znaleźć można sporo nielegalnych filmów i teledysków. Skrytykowano też serwis Google Book Search, na którym według Rubina, zbierane i publikowane są skany książek bez wcześniejszej zgody autorów.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów