Microsoft zawiera ugodę z replikatorem nośników

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował o zawarciu ugody z The MPO Group, firmą będącą jednym z największych autoryzowanych replikatorów nośników z produktami korporacji. Dzięki stosownym umowom firma ta jest upoważniona do kopiowania na zamówienie Microsoft płyt CD i DVD, ale pojawiły się wątpliwości co do uczciwości wykonawcy. W efekcie trwającego od kilku lat śledztwa obie firmy zawarły ugodę.

The MPO Group oficjalnie przyznało się do nielegalnego kopiowania i wprowadzania do obrotu aż 20 000 podrobionych nośników z produktami serwerowymi SQL Server i Exchange Server w lipcu 2003 roku. Firma ma oddziały na całym świecie, jednak podrobione nośniki były tłoczone w Azji. Tamtejszy oddział zezwolił na takie działanie, gdyż opierał się na - jak się później okazało - sfałszowanej dokumentacji od firmy trzeciej, która miała posiadać licencję od Microsoft na kopiowanie nośników. Jak nietrudno się domyślić takiej licencji nigdy nie było.

MPO od początku ściśle współpracowała z Microsoft i wspólnie udało się ustalić, gdzie popełniono błędy i skąd pochodzą pirackie nośniki. Obie firmy podkreślają, że własność intelektualna jest dla nich niezwykle ważna. To serce naszego biznesu - mówił Frank Holland, przedstawiciel Microsoft. Jest w tym dużo prawdy - grupa IDC wyliczyła, że firmy opierające swoją działalność na własności intelektualnej, głównie w kwestii oprogramowania, sprzętu i usług powiązanych rocznie dostarczają globalnej gospodarce niecałe 2 biliony dolarów.

© dobreprogramy
s