r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft zdradza jak działa CLIP – program naprawy błędów Windowsa 10

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft otwiera się na użytkowników i uchyla rąbka tajemnicy o tym, w jaki sposób jego zespół dba o naprawę wykrywanych w Windowsie 10 błędów. Program Insider to tylko jeden z kanałów służących do zbierania informacji. Razem z pozostałymi należą do większego programu o nazwie CLIP, którego podstawy działania właśnie zostały ujawnione. Czy w ten sposób Microsoft chce zapewnić użytkowników, że robi co w jego mocy, nawet wtedy gdy efekty nie są tak szybko widoczne w finalnej wersji systemu?

CLIP to Customer Listening and Improvement Program, co niedosłownie przetłumaczyć można jako „program słuchania klientów i wprowadzania ulepszeń”. Praca w jego ramach składa się z trzech głównych etapów, z których najważniejszy jest ten pierwszy, polegający na docieraniu do informacji zwrotnych od użytkowników. Microsoft nie ogranicza się tu wyłącznie do wspomnianego programu dla Insiderów i oficjalnych kanałów raportowania usterek. Przeglądane są także fora oraz social media (Facebook oraz Twitter), jak również inne zbierane dane.

r   e   k   l   a   m   a

Sam proces wprowadzania modyfikacji sprowadza się natomiast do codziennych spotkań zespołu, który dyskutuje nad możliwymi rozwiązaniami problemów i szereguje je, nadając priorytety. Potem następuje etap implementacji, a na końcu, kiedy zmiany są już gotowe, trafiają do kompilacji dla Insiderów. Zanim jednak znajdą się w ostatecznej wersji Windowsa, dyskusja toczona jest ponownie, aby upewnić się, że modyfikacje rozwiązały zgłoszone wcześniej usterki.

Czy świadomość użytkowników o tym jak dokładnie działa program ulepszania Windowsa 10 zmienia coś w praktyce? Opinie na temat systemu trafią – prędzej czy później – do producenta, który (należy mieć nadzieję), w każdym przypadku weźmie je sobie do serca i zaproponuje zespołowi któregoś dnia na jednym ze wspomnianych spotkań dyskusyjnych.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.