reklama

Microsoft zdradza kim są ludzie z nośnika Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Niedawno pisaliśmy o odkryciu tajemniczego miniaturowego zdjęcia trzech osób na hologramie nośnika DVD z Windows Vista. Fala spekulacji spowodowała, że grupa produktowa Visty podała na swoim blogu rozwiązanie zagadki.

Zdjęcie przedstawia członków zespołu projektującego hologram dla płytki z Vistą. Jest ono zabezpieczeniem przed nielegalnym kopiowaniem krążka, wprowadzonym przez dział antypiracki w Microsofcie. Ujawniono, że takich obrazów jest więcej i zadaniem ich wszystkich jest utrudnianie życia piratom. Przedstawiają one stare dzieła sztuki, które są udostępnione na zasadach public domain. Ponadto płytka posiada jeszcze inne zabezpieczenia.

Holograficzne grafiki mają około 1 mm i nie miały być niemożliwe do znalezienia. Mają jednak za zadanie maksymalnie utrudnić kopiowanie. Należy zauważyć, że wspomniane zabezpieczenia są po stronie opisu a nie po stronie z danymi. Nie wpłyną więc na działanie nielegalnie skopiowanej Visty. Mają jednak utrudnić sprzedawanie podrobionych nośników jako oryginalnych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić