Microsoft zmodyfikuje Vistę?

Strona główna Aktualności

O autorze

Tydzień temu pojawiła się informacja na temat skargi, jaką Google złożyła do Departamentu Sprawiedliwości w USA w sprawie Visty. Na początku Microsoft ją zignorował, ale teraz wygląda na to, że jednak spełni żądania Google.

Przypomnijmy, cała sprawa dotyczy wbudowanego w Vistę mechanizmu szybkiego przeszukiwania lokalnych dysków komputera i sieci lokalnej. Według Google, wyszukiwarka ta jest na sztywno zintegrowana z systemem, nie ma możliwości wyłączenia jej, a dodatkowo zakłóca działanie innych programów tego typu, na przykład Google Desktop Search.

Steve Ballmer odpowiedział na te zarzuty mówiąc, że jest to integralna część systemu i według niego nie łamie ona ugody zawartej z Departamentem Sprawiedliwości po wyroku w 2002 roku. Wygląda jednak na to, że Departament miał jednak odmienne zdanie w tej kwestii i rozpoczął postępowanie w tej sprawie.

Firma Microsoft podobno zgodziła się już na wprowadzenie pewnych zmian w Viście, jednak dalsze szczegóły nie są jeszcze znane.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję