r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft znalazł przyczynę dużych transferów danych na Windows Phone 7

Strona główna Aktualności

Microsoft poinformował, że winę za niespodziewanie duże transfery tajemniczych danych ponosi aplikacja innej firmy.

Niedawno pisaliśmy o sprawie przesyłania dużych ilości danych przez telefony z Windows Phone 7. Użytkownicy narzekali, że ich telefony nie dość, że wykonują transfery bez ich wiedzy to na dodatek korzystają z sieci GSM nawet, jeśli dostępne są hotspoty WiFi. Powodowało to szybkie wyczerpywanie się wykupionych pakietów transmisji danych. Problem dotknął kilka procent użytkowników. Microsoft zaczął badać sprawę i ustalił, że nie leży on w jego systemie a w jednej z aplikacji, którą instalowali użytkownicy. Korporacja skontaktowała się już z twórcami programu aby pomóc im w usunięciu błędu.

Jednocześnie Microsoft sprawdza, czy nie było innych przyczyn wysokich transferów.

r   e   k   l   a   m   a

Aktualizacja, 21.01.2011, 00:02

Problematyczną aplikacją okazał się Yahoo! Mail, próbujący zsynchronizować się z kontem pocztowym. Podobnie jak w przypadku iPhone czy wielu telefonów z Androidem, w celu zaoszczędzenia energii WiFI jest wyłączane, gdy ekran jest wygaszony. Dlatego dane były przesyłane przez sieć GSM.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.