reklama

Microsoft znów Najlepszym Pracodawcą

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft zdobył tytuł Najlepszego Pracodawcy w Europie Środkowo-Wschodniej, w corocznym rankingu przeprowadzonym wśród ponad 500 firm z dwunastu krajów naszego regionu. Firma została uhonorowana tytułem po raz trzeci z rzędu. W tegorocznej edycji rankingu Microsoft znalazł się na czołowych miejscach w siedmiu krajach - w tym w Polsce. Wyniki opracowano na podstawie kwestionariuszy wypełnionych przez niemal 120 tys. pracowników oraz 3 tys. przedstawicieli najwyższej kadry menedżerskiej z firm z całego regionu. Ocenie podlegało zaangażowanie osób zatrudnionych w firmie oraz stosowane praktyki w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Badanie przeprowadziła firma doradztwa strategicznego - Hewitt Associates.

Najlepszy Pracodawca jest konkursem, w którym pracodawcę oceniają jego pracownicy. Od innych tego typu inicjatyw konkurs Najlepszy Pracodawca wyróżnia metodologia, bazująca na audycie stosowanych w organizacji systemów, programów i praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, analizie zaangażowania pracowników oraz ocenie roli funkcji personalnej z perspektywy najwyższej kadry menedżerskiej. W naszym regionie udział w badaniu wzięło udział 591 firm z dwunastu krajów: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Turcji, Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy. Konkurs na Najlepszego Pracodawcę jest przeprowadzany przez Hewitt Associates w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Pierwsza edycja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w 1994 r.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama