Microsoft znów w sądzie...

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Lindows.com - producent systemów operacyjnych złożyła do sądu w USA wniosek o ponowne rozpatrzenie decyzji z 1995 r., na podstawie której słowo "windows" stało się zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft. Wniosek umotywowany jest tym, że "windows" (ang. okna) to słowo powszechnie używane i jako takie nie powinno zostać zastrzeżone.

Działanie to można uznać za kontrofenzywę Lindows. Wczesniej to Microsoft wytoczył firmie Lindows.com proces twierdząc, że Lindows (tak nazywa się system operacyjny firmy Lindows.com) to nazwa zbyt zbliżona do zastrzeżonego przez koncern "windows". Sąd jednak uznał argumentację prawników Lindows, że jest to popularny termin wykorzystywany przez użytkowników nie zawsze w związku z firmą powoda.

Tym razem Lindows.com również nie jest bez szans w starciu z gigantem z Redmont, podczas pierwszej próby zastrzeżenia spornego terminu jak podaje "New York Times" amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych odrzuciło wniosek Microsoftu uzasadniając swą decyzję właśnie tak jak robi to obecnie Lindows. Dopiero w 1995 roku Microsoft ponownie złożył wniosek i tym razem został on rozpatrzony pozytywnie, a co dziwne BPiZT nie wzięło pod uwagę swego orzeczenia z przed 2 lat.

Źródło: PC Word Komputer

© dobreprogramy
s