reklama

Microsoft zrobi ze Skype domyślną aplikację do komunikacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kiedy Microsoft dał za Skype ponad 8 miliardów dolarów, wiadomo było, że firma będzie chciała wykorzystać nabyte rozwiązania w możliwie najszerszy sposób. W odstawkę poszedł szybko Live Messenger, a wygląda na to, iż Skype wkrótce stanie się w ogóle domyślnym sposobem komunikacji ze znajomymi na przestrzeni platform Microsoftu — niezależnie czy kontaktujemy się z innymi używając telefonu, konsoli, tabletu czy akurat komputera z Windowsem.

Według nieoficjalnych wieści, Skype miałby zostać między innymi zintegrowany bezpośrednio z systemem kolejnej konsoli giganta z Redmond (obecnie na Xboksie 360 jest osobną aplikacją), przejmując obsługę wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych oraz rozmów głosowych, a zapewne również umożliwiając zostawianie komuś wiadomości w formie wideo. Już w zeszłym roku Microsoft poszukiwał ludzi do prac nad ujednoliceniem platformy komunikacji i przygotowaniem interfejsu na potrzeby różnych urządzeń — w tym właśnie kolejnego Xboksa.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama