Microsoft zwiększa zabezpieczenia anty-phishingowe

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft ogłosił nawiązanie współpracy z trzema firmami - Cyota, Internet Identity i MarkMonitor - które będą regularnie dostarczać informacje o atakach typu phishing, a w szczególności o stronach, które z całą pewnością podszywają się pod oficjalne serwisy (np. banków). Ma to zwiększyć zabezpieczenia anty-phishingowe oferowane w produkcie Phishing Filter i technologii Microsoft SmartScreen.

Phishing Filter to udostępnione kilka dni temu w finalnej wersji, rozszerzenie wzbogacające dodatek MSN Search Toolbar dla programu Internet Explorer i Microsoft Outlook, o funkcje ochrony przed kradzieżami danych i oszustwami finansowymi. Dodatek Microsoft Phishing Filter ostrzega przed stronami WWW zawierającymi podejrzaną zawartość i zabezpiecza przed wprowadzaniem danych osobowych na stronach WWW zgłoszonych jako podszywające się pod oficjalne serwisy, kontaktując się z dynamicznie aktualizowanym serwisem online. Narzędzie to będzie także występować w przeglądarce Internet Explorer 7.

Informacje pozyskiwane od ww. trzech firm, będą również używane w technologii Microsoft SmartScreen, która ma za zadanie wykrywać ataki phishing'owe w e-mailach wysyłanych do użytkowników MSN Hotmail i Windows Live Mail, a także znajduje zastosowanie w filtrze Intelligent Message Filter do serwerów Exchange.

Phishing Filter dla MSN Search Toolbar można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów

© dobreprogramy
s