r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft zwiększy wkład w otwarte oprogramowanie

Strona główna Aktualności

Wspieranie rozwoju otwartych rozwiązań i zbudowanie pomostu między nimi a pomysłami wykorzystywanymi przez giganta z Redmond — tak wyglądają cele Microsoft Open Technologies, nowo powstałej firmy-córki. Zespół będzie się składać z 50-75 osób, które dotychczas pracowały m.in. przy HTML5 i HTTP 2.0, a na jego czele stanie Jean Paoli, współtwórca XML 1.0.

Mimo powołania do życia nowej firmy, różne oddziały koncernu wciąż będą współpracowały z dotychczasowymi partnerami, takimi jak Outercurve Foundation czy Apache Software Foundation. Microsoft Open Technologies ma jednak ugruntować długofalowy wkład korporacji we współpracę z firmami reprezentującymi ruch otwartego oprogramowania i interakcję ze społecznością. Wszystko to ma sprawić, że tworzenie programów open source ma być szybsze i łatwiejsze.

Microsoft Open Technologies ma działać niezależnie od planu biznesowego firmy-matki, która znana jest z tego, że jeszcze kilka lat temu nie była zbyt przychylna społeczności otwartego oprogramowaina. Ostatnio jednak wizerunek koncernu mocno się zmienia — Microsoft został uznany za firmę mającą duży wkład w rozwój Linuxa, a dodatkowo wspiera projekt OpenStreetMap. Koncern korzysta też z otwartych rozwiązań — m.in. Hadoop, MongoDB, Drupal i Joomla.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.