reklama

Microsoft-Yahoo!: reaktywacja?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Temat przejęcia Yahoo! przez Microsoft wydaje się już zamierzchłą przeszłością, a tymczasem okazuje się, że Microsoft poważnie myśli o dokończeniu transakcji - a przynajmniej o zakupie części firmy związanej z wyszukiwaniem.

Steve Ballmer powiedział w wywiadzie dla Financial Times, że właśnie teraz jest najlepszy moment na dokończenie sprawy. Obie firmy są bowiem w fazie ważnych zmian jeśli chodzi o kadrę zarządzającą. Qi Lu, były szef działu wyszukiwania w Yahoo! pracuje teraz jako dyrektor działań on-line w firmie Microsoft. Yahoo! szuka również nowego dyrektora zarządzającego - głównymi kandydatami są Carol Barz wywodząca się z Autodesku i Susan Decker, aktualna prezydent Yahoo!.

Wypowiedź Ballmera może dziwić, zwłaszcza po tym, jak jeszcze całkiem niedawno stanowczo odcinał się od pomysłów wznawiania oferty przejęcia Yahoo!. Microsoft oficjalnie jeszcze nie skomentował wypowiedzi swojego dyrektora zarządzającego.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić