r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Midori w wersji 0.2.5 wydane

Strona główna Aktualności

Ukazała się najnowsza wersja stosunkowo mało znanej przeglądarki internetowej Midori 0.2.5 dla Linuksa.

Midori to przeglądarka internetowa dla systemu Linux bazująca na silniku WebKit. Program rozwijany jest z dużym naciskiem na szybkość działania, niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe i oferowanie najbardziej potrzebnych funkcji. Przeglądarka posiada mechanizm przeglądania w kartach, sprawdzania pisowni, wsparcie dla skryptów i stylów użytkownika i obsługę rozszerzeń. Midori oferuje także stosunkowo duże możliwości konfiguracji. Pozwala między innymi na zarządzanie interfejsem, ustawieniami prywatności czy zewnętrznymi aplikacjami.

W najnowszej wersji 0.2.5 wprowadzono kilka zmian w interfejsie. Wynik weryfikacji protokołu SSL jest teraz oznaczany kolorem w pasku adresu, pojawiły się również nieznaczne uaktualnienia w dostosowaniu przeglądarki do panelu systemu. Rozszerzono obsługę funkcji Kiosk, a także gestów za pomocą myszki i klawiatury. Sporą zmianą jest wprowadzenie obsługi języka programowania Vala dla dodatków. Umożliwi to deweloperom łatwiejsze tworzenie rozszerzeń dla przeglądarki Midori. Pojawiła się też ciekawa funkcja dla osób korzystających z trybu pełnoekranowego. Midori wyświetla zegar w pasku statusu, który będzie informował internautów o czasie spędzonym w Internecie.

r   e   k   l   a   m   a

Midori 0.2.5 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.