r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Międzynarodowy Fundusz Walutowy padł ofiarą hakerów

Strona główna Aktualności

Międzynarodowy Fundusz Walutowy, jedna z najważniejszych organizacji odpowiedzialnych za stabilność globalnych finansów, padła ofiarą poważnego cyberataku.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez New York Times atak spowodował istotne naruszenie bezpieczeństwa danych przechowywanych na serwerach MFW. Szczegóły dotyczące włamania nie są znane, wiadomo jedynie, że miało ono miejsce jeszcze przed ustąpieniem prezesa Dniminique Strauss-Kahna, który odszedł ze stanowiska 19 maja. Atak był na tyle poważny, że Bank Światowy zablokował wszelkie wewnętrzne połączenia z infrastrukturą sieciową MFW - obie instytucje dysponują połączoną siecią w celu uprawienia wymiany informacji. Rzecznik prasowy Funduszu, David Hawley, nie chciał zdradzić, jakie dane mogły zostać skradzione wskutek ataku. Poinformował jedynie, że cała sprawa jest aktualnie badana a sam atak nie wpłynął znacząco na funkcjonowanie MFW.

O tym, że MFW dysponuje wrażliwymi informacjami ze świata finansów, nie trzeba nikogo przekonywać. Fundusz, jako jedna z niewielu organizacji na świecie, zna prawdziwą kondycję finansową wielu krajów, w szczególności tych, którym udzielana jest pomoc w postaci długoterminowych pożyczek. Dane te są na tyle wrażliwe, że niewłaściwie użyte mógłby zachwiać światowy finansami. Nie wiadomo dokładnie, kto stał za atakiem na serwery MFW. Według nieoficjalnych informacji do których dotarł Bloomberg, za włamanie odpowiada rząd jednego z państw. W ataku wykorzystano technikę Spear Phishing, co oznacza, że ktoś z pracowników MFW kliknął link do spreparowanej strony lub uruchomił na służbowym komputerze stworzony przez hakerów program. Nic więc dziwnego, że na początku czerwca pracownikom Funduszu zabroniono odbierania maili pochodzących z nieznanego źródła.

r   e   k   l   a   m   a

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podjął już działania zmierzające do zabezpieczenia własnej infrastruktury sieciowej.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.