Miesiąc przed premierą Windows 10 build 10151 śliczne jak KDE Plasma

Strona główna Aktualności

O autorze

Do premiery Windows 10 został miesiąc. System, którego rozwój mogliśmy obserwować w pojawiających się niemal z tygodnia na tydzień kompilacjach, zarówno tych oficjalnych, jak i nieoficjalnych, udostępnianych przez chińskie i rosyjskie fora, nie powinien już mieć dla nas żadnych znaczących tajemnic. Kolejne wersje przynieść mogą najwyżej drobne ulepszenia zarówno tak od strony technicznej jak i wizualnej. Co tu bowiem ulepszać? Najnowsza nieoficjalna kompilacja 10151 okazała się zaskakująco ładna i dopracowana.

Z kompilacją 10151 za wiele nie zrobicie. Pojawiła się na chińskich cyberschowkach, tylko w mandaryńskiej (zh-CN), 64-bitowej wersji językowej, póki co nie widzieliśmy żadnych innych wersji. Koledzy z chińskich serwisów IT już jednak zdążyli ją przetestować, a nawet przedstawić sporo zrzutów ekranu, na których Windows 10 wygląda bardzo dobrze.

Z nowości software'owych – w tej wersji debiutuje aplikacja Phone Companion, pozwalająca użytkownikom smartfonów z Androidem, iOS-em oraz Windows Phone na synchronizowanie danych z komputerem i usługami Microsoftu. Dodano też nowe ikony dla aplikacji systemowych, m.in. Poczty i Kalendarza.

Patrząc na załączone zrzuty ekranu można mieć wrażenie, że mamy do czynienia nie z kolejną mutacją Windows 8.1, ale z jakimś udanym klonem KDE Plasma. Do interfejsu wróciły przezroczystości, estetycznie dopasowane do wzornictwa Modern, całość zaczęła sprawiać wrażenie od podstaw przemyślanej na nowo.

Czy tak dobrze będzie wyglądało finalne Windows 10, przekonamy się już 29 lipca.

© dobreprogramy
s