Mika na weekend – hołd złożony platformówkom sprzed 30 lat

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Mika – łatwą w zasadach i ukazaną w prostym, dobrym stylu 2D wciągającą, przygodową grę platformową. Rozpikselowana grafika i występujący w niej klimat rodem z lat osiemdziesiątych to prawdziwy hołd dla tytułów z tamtych czasów.

Pokierujemy tu ruchami małej bohaterki, która znajdując się w tajemniczym labiryncie pełnym zasadzek i pułapek stara się czym prędzej i przy możliwie najmniejszym uszczerbku na zdrowiu przedostać do kolejnych plansz przybliżających ją do ostatecznego wypełnienia misji.

W odróżnieniu od zasad sterowanie postacią już tak łatwe nie jest. Wymaga ono równoczesnego, umiejętnego posługiwania się kursorami, a wraz z postępem w grze kolejnymi, dodatkowymi klawiszami, co przy konkretnych zadaniach może wywołać niemały chaos na klawiaturze ;-).

Oprócz szybkiej ucieczki z układu bardzo ważnym elementem rozgrywki jest zbieranie wszędobylskich świecących kul, otrzymujemy je zazwyczaj po wyeliminowaniu wrogiego obiektu. Należy też w międzyczasie uważać na ruchome przeszkody mogące wyrządzić wiele złego.

Warto przede wszystkim pamiętać, by kolekcjonować wszelkie świecidełka, ponieważ są one niezbędne dla ciągłego rozwoju postaci. W specjalnie oznaczonych miejscach, nasze punkty możemy wymienić na różnego rodzaju umocnienia, bez których często dalsza wędrówka zwyczajnie nie będzie możliwa.

Mika to bez wątpienia radosny powrót do starej szkoły czyli ograniczonej puli serduszek, rosnącego poziomu trudności i odkrywania nowych krain w miarę trwania rozgrywki. Przy tym wszystkim tytuł jest bardzo sympatyczny i dopracowany w szczegółach, dzięki czemu z pewnością przypadnie do gustu wielu fanom gier platformowych.

Grę Mika można pobrać w dziale:

Gry -> Platformowe.

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy

Komentarze