reklama

Miliard aktywacji Androida jeszcze w tym roku, dwa w przyszłym?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Popularyzowanie się Androida trwa w najlepsze. Jak poinformował szef Google'a Eric Schmidt podczas konferencji Dive Into Mobile, na chwilę obecną dziennie aktywowanych jest już przeszło 1,5 miliona urządzeń z systemem na pokładzie, zaś na świecie używanych jest ich obecnie ponad 750 milionów. Schmidt przewiduje, że w przeciągu 6 do 9 miesięcy łączna liczba aktywacji dobije do miliarda, by w przyszłym roku liczba ta nawet uległa podwojeniu.

Skąd takie przewidywania? Schmidt zauważa, że na rynku debiutuje coraz więcej sprzętu w niskiej cenie, w większości pochodzącego od producentów z Azji, który możliwościami nie szokuje, ale za to szybko znajduje swoich odbiorców pośród mniej wymagających miłośników nowinek technicznych. W tej chwili na rynku mamy już sporo atrakcyjnych ofert „budżetowych”, a w przeciągu najbliższych miesięcy koszty zakupu jeszcze przecież spadną. Ludzie będą postrzegać na razie smartfony głównie przez pryzmat Androida — cieszy się głowa Google'a.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało