reklama

Milion dolarów od Sun dla społeczności Open Source

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Sun Microsystems wraz ze społecznościami GlassFish, NetBeans, OpenJDK, OpenOffice.org, OpenSolaris oraz OpenSPARC ogłosił warunki uczestnictwa w programie Open Source Community Innovation Awards. W ramach tej inicjatywy programiści i członkowie społeczności Open Source mogą zdobyć nagrody pieniężne o łącznej wysokości miliona dolarów. Sponsorem programu w całości jest Sun.

Szczegóły dotyczące reguł konkursu i zasad przydzielania nagród zostały ustalone na poziomie każdej grupy społecznościowej osobno. W programie nie mogą jedynie brać udziału pracownicy firmy Sun. Pozostali za swój wkład w rozwój Open Source mają szansą na całkiem wysokie nagrody. Sponsor pokrywa wszelkie koszty administracyjne. Wyniki zostaną ogłoszone w sierpniu, zaś wypłata nagród nastąpi we wrześniu.

Organizatorzy mają nadzieję, że inicjatywa ta przełoży się na zwiększoną energię społeczności, a ta bezpośrednio na większa innowacyjność i dalszy rozwój oprogramowania. Więcej informacji o programie Open Source Community Innovation Awards i szczegóły odnośnie każdej z sześciu społeczności można znaleźć na jego stronie domowej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama