Milliard pobrań Firefoksa jeszcze dzisiaj

Strona główna Aktualności

O autorze

Od debiutu programu Firefox, Mozilla nieustannie prowadzi zliczanie pobrań tej aplikacji. Już niebawem główny konkurent Internet Explorera będzie mógł się poszczycić niebagatelną ilością pobrań wynoszącą miliard.

Pierwsza wersja "ognistego liska" ukazała się w listopadzie 2004 roku i określana była jako bezpieczne oprogramowanie Open Source. Zniesławiona już dziś wersja 6.0 Internet Explorera miała w tamtym czasie prawie 90% udziału na rynku. Firefox nieustannie zyskiwał zaufanie internautów - już rok po premierze korzystało z niego 10% użytkowników, a do połowy 2008 roku przeglądarka zwiększyła swój udział na rynku do 30%, tym samym zmniejszając udział Internet Explorera do około 60%.

Warto wspomnieć, iż ubiegłego roku Mozilli udało się ustanowić rekord Guinnessa w liczbie pobrań aplikacji w ciągu 24 godzin. Jej flagowy produkt pobrano ponad 8 milionów razy. Według statystyk, w ciągu dnia program Firefox pobierany jest około 20 razy na sekundę. Jeśli użytkownicy nadal będą pobierać aplikację w tym tempie, za około 6 godzin Firefox zaliczy miliard pobrań od początku swego istnienia.

© dobreprogramy